Наукові конференції України, ІV Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю

Розмір шрифту: 
ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В РЕКРУТИНГУ ПЕРСОНАЛУ
Анастасія Костянтинівна Сліпенко, Ліна Петрівна Артеменко

Остання редакція: 2019-04-18

Тези доповіді


Світова глобалізація, розвиток IT-технологій відображаються на швидкості розвитку бізнесу. Відповідно, необхідно нарощувати темпи розвитку людського капіталу за допомогою цифрових технологій в управлінні людськими ресурсами (HR). Цифрові технології значно знижують трудомісткість, прискорюють процес підбору персоналу. В роботі проведено аналіз сучасних технологій підбору персоналу, що активно застосовуються рекрутерами.

Розглянемо основні сучасні цифрові технології, які використовують спеціалісти з підбору персоналу.

1. Джоб-сайти - це першочергове джерело, до якого звертаються для пошуку потрібних кандидатів і 77 % кандидатів шукають саме тут [1]. Джоб-сайти дають можливість роботодавцю заявити про себе, розмістивши оголошення про вакансії у відкритому доступі, чекати відгуків від зацікавлених кандидатів, активно переглядати резюме кандидатів для вакантної позиції [2].

2. Соціальні мережі, з якими соціальний рекрутинг став одним з найпопулярніших маркетингових інструментів пошуку та залучення найкращих талантів. Соціальний рекрутинг виходить за рамки розміщення оголошень про вакантні вакансії на облікових записах соціальних мереж компанії. Рекрутери використовують соціальні медіа, щоб активно шукати потенційних кандидатів, будувати відносини з ними і заохочувати їх подавати заявки на відкриті вакансії. Раніше пасивні кандидати 70% були категорією, яку було важко залучити. Соціальні мережі значно полегшили рекрутерам зв'язок з цим типом кандидатів [1]. 94% рекрутерів використовують або планують використовувати соціальні мережі для рекрутингу, 49% роботодавців, які використовують соціальні мережі, виявили поліпшення якості кандидатів, 70% рекрутерів планують збільшити свої інвестиції в рекрутинг у соціальних мережах [3].

3. Месенджери, які  рекрутери використовують у роботі - це Telegram, Viber, WhatsApp, Messenger Facebook та інші. Наприклад, можна відправити повідомлення з питанням чи пропозицією про проходження інтерв'ю, кандидат може дати зворотний зв'язок, як тільки йому буде зручно. Таким чином, це економить час HRа, дозволяє залишатися з кандидатом у постійному контакті [2].

Зростає популярність чат ботів - інтерактивних помічників, які автоматизують процес рекрутингу, забезпечуючи взаємодію з кандидатами або співробітниками в режимі текстового чату. Листуватися із чат ботом можна 24/7 у месенджерах. Для доступу до чат бота необхідно перейти за посиланням або QR-кодом. Чат бот вміє призначати співбесіди, нагадувати про події, збирати і аналізувати дані тощо. Перевага чат ботів у тому, що кандидат відразу отримує інформацію щодо подальших дій. Наприклад, якщо він не підійшов, чат бот може підібрати іншу вакансію. Чат бот може мати зв'язок з усіма доступними ресурсами і сервісами (email, автовідповіді, кар'єрні портали, соціальні мережі, вакансії на сайтах для пошуку роботи).

4. Відео-інтерв'ю швидко стають невід'ємною частиною мобільного підбору персоналу. Вони відкривають велику кількість талантів для компаній і полегшують передачу енергії та харизми. Існує вражаючий спектр програм для відео-інтерв'ю.

5. Інтернет речей при використанні хмарних сховищ і додатків у сфері HR зросло за останній рік. Все більше організацій починають розуміти переваги хмари для HR і здійснюють перехід. Cloud-computing дає автоматичне оновлення програмного забезпечення, персонал може отримати доступ до додатків в будь-якому місці і в будь-який час, а також це означає кращий захист даних. Гейміфікація в HR сфері передбачає навчання, відбір кандидатів, мотивацію, тімбілдінг, організацію здорового робочого простору. Як результат: знижується рівень стресу в офісі (складні завдання перетворюються в захоплюючі квести),  зростає здоровий азарт у досягненні результатів. Потрібні смартфони, діджітальні платформи для спілкування і обміну інформацією, різного роду гаджети.

6. Віртуальна реальність (VR) і розширена реальність (AR) мають численні застосування в HR. VR - застосується в навчанні, для виробничих компаній з дорогим обладнанням, коли відпрацьовуються типові навички роботи співробітників без ризику збитку для техніки. Технології дозволяють порахувати вартість залученого кандидата / співробітника, скоротити часові витрати на внутрішнє навчання і обслуговування платформи. Технологія VR може бути використана, наприклад, для того, щоб дати кандидатам реалістичний попередній перегляд компанії та роботи.

7. Штучний інтелект (AI) може знайти своє використання в HR. Технологічні розробки в галузі штучного інтелекту, машинного навчання та аналітики йдуть настільки швидко, що майже неможливо дізнатися, що саме ми можемо очікувати найближчим часом [4].

Сучасні технологічні інновації в HR сфері набувають значного розвитку для нових моделей управління. Креативні цифрові рішення в кадрових функціях вимагають нових підходів до роботи сучасного HR менеджера - це може стати напрямами майбутніх досліджень.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

[1]     Turczynski B. (2019) 99+ Definitive Human Resource & Job Search Statistics [2019 Update] [online] Available at: https://zety.com/blog/hr-statistics

[2]     Шарапова Н.В., Шарапова В.М., Швецова  Д.М. (2017). Digital технологии подбора персонала. Creative Economy. 2017. 11 (9). с. 953-966. [online] Available at: https://cyberleninka.ru/article/n/digital-tehnologii-podbora-personala

[3]     Martic K. (2018) 15 New Recruiting Trends You Should Implement in 2019 [online] Available at: https://www.talentlyft.com/en/blog/article/87/15-new-recruiting-trends-you-should-implement-in-2019-updated

[4]     Verlinden N. (2017) Top 15 Digital HR Tech Trends for 2018 [online] Available at: https://www.digitalhrtech.com/digital-hr-trends-hr-tech-trends-2018/

 


Ключові слова


людські ресурси; рекрутинг персоналу; управління людськими ресурсами; цифрові технології