Наукові конференції України, VІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Глобалізація напрямів формування промислового потен

Розмір шрифту: 
"Проблематика та оцінка ринку фінансових послуг в Україні"
Поліна Ігорівна Щерба

Остання редакція: 2020-12-08

Тези доповіді


Ринок фінансових послуг – це операція з фінансовими активами [1], вони здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок, або законодавством за рахунок інших осіб фінансових активів та формується під впливом багатьох факторів і потребує особливого державного регулювання, оскільки застосовує засоби, що належать нефінансовим господарюванням. Його мета – це задоволення потреб суб’єктів ринку у виробництві та реалізації продукту, але безпосередньо не направлені на їх виробництво [2]. Зараз ринок перебуває у стадії конкуренції між українськими та іноземними фінансовими установами.

Фінансовий ринок являє собою механізм, який забезпечує конкурентноспроможність економіки держави, що сприяє економічному зростанню за сприятливих умов. Його функціонування повинне супроводжуватись стабільністю, відкритістю ринку та справедливістю. Якісний та відрегульований ринок залучає заощадження населення. Через те, що в Україні домінує банківський сектор, йде розвиток за європейською моделлю. Виникає процес поглинення українських фінансових установ іноземними корпораціями [1].

Основною проблемою українського фінансового ринку послуг є: непрозорість фондової частини, тобто дії купівлі продажу відбуваються поза біржами (вони не є зареєстрованими), малий процент чесної конкуренції і це призводить до часткової відсутності державної реєстрації, неконтрольована діяльність фінансових установ, брак фінансових ресурсів для інвестиційного попиту, скорочення активів через недостатність страхових премій [2]. Циклічність законодавчих змін призвела до нових правил взаємодії на ринку.

Український ринок фінансових послуг все ще залишається за розмірами невеликим та неефективним. Державна політика має вжити комплекс заходів для забезпечення стабільності та позитивного розвитку. Ринок має значний потенціал для економічного зростання [3]. Про це свідчить наявність зростання обсягів надходжень за всіма видами послуг та функціонування Державного реєстру фінансових установ із розробленою програмою розвитку фінансового сектору України. Програма містить стратегії розвитку.

Отже, для забезпечення позитивного розвитку фінансового ринку послуг в Україні є нагляд та контроль за діяльністю фінансових установ [4], нормативно-правове регулювання діяльності установ, забезпечення конкурентноспроможного ринку в державі з залученням іноземних установ та виходу українських виробників на міжнародний фінансовий ринок, вирішення конфліктуючих інтересів, надання повної фінансової інформації про діяльність фінансових установ [5], захист прав дрібних вкладників, які не є професійними споживачами на ринку [6].


Ключові слова


Проблематика та оцінка ринку фінансових послуг в Україні

Для перегляду доповідей необхідна реєстрація на веб-сайті конференції.